Математика лежить в основі ключових сфер нашого життя. Дитина починає розуміти й описувати фігури та простір навколо себе за допомогою математики ще до того, як навчиться сидіти.
Оскільки ми всі використовуємо математику від народження, то розвиток наших математичних навичок позначається на якості всього нашого життя.
Вивчення математики схоже на побудову піраміди: щоб створити ідеальну форму, потрібна хороша основа. Математика – це не лише складні алгоритми й обчислення, а цілий комплекс знань, умінь, способів сприйняття, обробки та аналізу інформації. Вони впливають не тільки на вивчення «математики» як науки, а й на спосіб мислення, на можливість робити вибір і навіть соціальну сферу розвитку дитини.
Оскільки ступінь засвоєння цих життєво важливих навичок зростає пропорційно до рівня опанування математичних навичок, батькам варто розвивати елементарні математичні уявлення в ранньому дитинстві для майбутніх успіхів дитини.
Розрізняє букви й цифри, знає, що таке «один», «багато»
Знає свій вік
Знає дату свого народження, адресу й номер квартири
Усно виконує прості обчислення
Застосовує логіко-математичні вміння в повсякденному житті: вміє набрати номер телефону служб порятунку, користується пультом від телевізора, аудіо- та відеотехніки
Уміє лічити в межах першого десятка, використовуючи різні види лічби (кількісна, порядкова, у прямому й зворотному порядку)
Знає числа від 0 до 10 (відповідно до Базового компонента діти дошкільного віку вже свідомо оперують у межах 10), співвідносить їх із певною кількістю предметів, елементів множин
Визначає числову рівність, нерівність, визначає відношення: «На скільки більше? На скільки менше?»
Знає знаки «плюс» (+), «мінус» (‒), «дорівнює» (=), співвідносить їх із діями додавання й віднімання
Має уявлення про склад числа з одиниць і двох менших (у межах 10), визначає суміжні числа